Share

AYMOD Fuarı

Ayakkabı sektörünün küresel vitrini

65’inci kez gerçekleştirilecek olan AYMOD Fuarı, 1.000’i aşkın markanın birbirinden özel ürünlerini CNR vitrinine taşıyacak. Kadın – erkek ayakkabısından çocuk ayakkabılarına kadar klasik, spor ve el yapımı binlerce yeni modelin tanıtılacağı fuarda, yerli ve yabancı binlerce ziyaretçinin yanı sıra 50’nin üzerinde ülkeden alım heyeti ağırlanacak.
CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD), Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı (TASEV) işbirliği, T.C Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB desteğiyle organize edilen AYMOD Fuarı, bu yıl 65’inci kez ziyaretçilerine ev sahipliği yapacak. 29 Eylül – 2 Ekim 2021 tarihleri arasında CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan fuarı, binlerce sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.
B2B iş görüşmeleri ticareti arttıracak
Başta Türkiye olmak üzere Rusya, Ukrayna, Pakistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Gürcistan, İran, Irak ve Ürdün gibi yakın coğrafyada yaşayan 600 milyona yakın insanın ayakkabı ihtiyacını karşılar nitelikteki fuarda, B2B ikili iş görüşmeleri de gerçekleştirilecek. Katılımcı firma ve ziyaretçilere yeni iş fırsatlarının sunulacağı fuarda, özel etkinlikler ve seminerler de düzenlenecek.
Sektör 2023 yılı hedefine kilitlendi
2 milyar dolarlık 2023 yılı hedefine kilitlenen Türk ayakkabı sektörü, 150 milyar dolarlık dünya ayakkabı sektöründeki rolünü her geçen gün arttırıyor. Türkiye’de 12 bine yakın işletmeyle 300 bin kişiye istihdam sağlayan Türk ayakkabı sektörü, Pandemi nedeniyle zorlu bir yılı geride bıraktı. Sektör fuarın da etkisiyle ihracatına yeni bir boyut kazandıracak.